Blueberry Sulama Projelerinde 0 Faizli Kredi Fırsatı

0-faizli-kredi-fırsatı

Maviyemiş / blueberry üretimi alanında Bursa’nın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarından Safir Berry Tarım Tic. ve San. A.Ş maviyemiş üreticisi çiftçilere yönelik verdiği desteklerle, Türkiye Maviyemiş Projesi’nin gerçekleşmesine ve tarımda bölgesel/ulusal kalkınmaya katkı sağlamaya devam ediyor.

Fidan ve meyve üretiminde yarım asrı aşan deneyimiyle Bursa’da ve Türkiye’de sektörün en güçlü firmalarından olan Safir Berry Tarım Tic. ve San. A.Ş Ziraat Bankası ile imzaladığı protokol kapsamında maviyemiş üreticilerine 5 yıl boyunca sıfır faizli kredi kullanma imkanı sağlayarak Türkiye’nin her yerinde maviyemişe özel sulama projelerini hayata geçiriyor.

Safir Berry ile Ziraat Bankası iş birliğiyle gerçekleştirilecek projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Safir Berry Tarım Tic. ve San. A.Ş yönetim kurulu başkanı Turgut Aysan;
Küresel iklim değişiklikleri ile beraber dünyada yaşanan kuraklığın ülkemizi de etkilediğini ve buna bağlı olarak tarımda modern sulama ihtiyacının arttığını belirterek şunları söyledi:
‘’Safir Berry olarak kaynaklarımızın etkin ve verimli kullanılabilmesi, su tasarrufu ve tarımda sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesine yönelik çalışmalara önem veriyoruz.
Bu doğrultuda Ziraat Bankası ile imzaladığımız protokol çerçevesinde uygulanacak maviyemiş bahçeleri sulama projesi ile çiftçilerimizin üretim süreçlerindeki sulama sorunlarını gidermeyi ve üretimde kaliteyi arttırmayı hedefliyoruz.

Bunun yanı sıra tarımda su israfının önüne geçerek ülke ekonomisine katkı sağlayacağız. Projenin Türk tarımına hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.
Safir Berry Tarım Tic. ve San. A.Ş yönetim kurulu başkanı Turgut Aysan,
Modern basınçlı sulama sistemlerinin ve ekipmanların kullanılacağı projenin hayata geçirilmesiyle daha fazla üreticinin maviyemiş üretimine yöneleceğini ve ekonomik yönden refaha kavuşacağını sözlerine ekledi.