HAKKIMIZDA

Safir Berry uzmanlığı ile maviyemiş yetiştiriciliğini keşfedin! Bizi tanıyın.

BİZ KİMİZ?

Meyve yetiştiriciliğinde 50 yılı aşkın sektör deneyimi, yerel, ulusal ve uluslararası işbirlikleriyle artan teknik bilgi birikimi ile bugünlere gelen Safir Berry Tarım Tic. ve San. A.Ş. olarak; Bursa, Manisa ve Antalya’da toplam 250.000 metrekarelik arazilerimizde, maviyemiş (blueberry), ahududu (raspberry) ve böğürtlen (blackberry) fidan ve meyve üretimi yapmaktayız.

Yaptığımız üretimle, Türkiye’nin sadece ihracat potansiyeline katkı sağlamak için değil aynı zamanda alanının öncüsü, sektörün dünya lideri ülke konumuna gelmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Farklı bölgelerde yer alan sera altı, plastik tünel altı, dolu/yağmur neti altı ve açık alanlardaki tesislerimiz sayesinde farklı iklim koşulları yaratıyor ve birçok maviyemiş (blueberry) çeşidini yetiştirebiliyoruz. Uzun uğraşlar vererek başardığımız bu üretim yöntemiyle, hasat zamanını 7-8 aya kadar uzatabiliyor, bu sayede pazarda daha uzun kalarak, tüketim ve ihracatın artmasına katkı sağlıyoruz.

Safir Berry olarak; fidan ve meyve üretimi, ürün işleme, paketleme, ihracat safhalarını da kapsayan tüm teknik yetkinlik, izin ve sertifikalara sahip olduğumuz gibi bu konulardaki tecrübelerimizi üreticilerimizle paylaşıyoruz.

Bugüne değin sektörde edindiğimiz deneyim ve bilgiler aracılığıyla ihtiyaç duyan üreticilerimiz için maviyemiş (blueberry) tesis kurulumları yapıyoruz.

Entegre yatırım modelimiz ile fidan üretimiyle başlayan yolculukta, maviyemiş (blueberry) üretimi, ambalajlama, dağıtım ve pazarlama aşamaları da dahil, tarladan rafa kadar çözümler sunarak üreticimizin yanında oluyoruz.

İLETİŞİM

Maviyemis-Fidan-Ureticiligi-06.png

Maviyemiş/Blueberry Fidan Üreticiliği

Proje-Uretim-ve-Pazarlama-Danismanligi-05.png

Maviyemiş/Blueberry Meyve Üretimi

Maviyemis-Tanitim-Isleme-Pazarlama-08.png

Maviyemiş/Blueberry Tanıtım, İşleme, Pazarlama

FAALİYET SÜRECİMİZ

Fidan üretiminde çeşit zenginliği yaratarak, farklı iklim bölgeleri için yetiştiricilik potansiyeli oluşturmayı ve geliştirmeyi amaçlıyoruz.
Farklı bölgelere uyumlu toplam 25 çeşit maviyemiş fidanımızla, meyve üretimini de organize ediyoruz. Farklı fidan çeşitleriyle, maviyemiş meyvemizin hem kalite ve lezzetini hem de üretim alanı ve miktarını arttırmayı planlıyoruz.
Maviyemiş (blueberry) meyvesinin bölgesel ve ulusal pazarda bilinirliğini arttırmak için tüketiciyle daha yoğun şekilde buluşarak tanıtımını yapmayı ve yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.
Maviyemiş (blueberry) keyfini sizlerle buluşturduğumuz için yaptığımız işten ve verdiğimiz emeklerden her gün daha fazla mutluluk duyuyoruz…
Safir Berry olarak, doku kültürü çoğaltım metodu ile başlangıç olarak her yıl 770.000 adet fidan ve 500.000 kg. meyve üretimini hedeflemekteyiz.
Üretim sürecinde gösterdiğimiz titiz yaklaşım, bilimsel ve ileri teknoloji kullanılarak devam etmektedir. Bu süreçte yerli ve yabancı danışmanlarımızın da katkısı ile dünyanın en modern maviyemiş fidan ve meyve üretim şirketleri arasında yer almak orta vade hedeflerimiz arasındadır.
Teknik kadromuzun, bahçe kurulum ve üretim konularında sağladığı bilgi ve tecrübe paylaşımı yanında, verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile elde edilen ürünün pazarlanmasını da planlıyor, tüm süreç boyunca üreticinin yanında olarak maviyemiş konusunda soru işaretlerini minimuma indirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN!